Afyonkarahisar, Amasya, Çorum, Hatay, Kilis ve Siirt barolarına meslek içi eğitim seminerleri verildi

30.11.2019

Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi tarafından uygulamaya konan meslek içi eğitim programı kapsamında 30 Kasım 2019 Cumartesi günü Afyonkarahisar, Amasya, Çorum, Hatay, Kilis ve Siirt barolarına seminerler verildi.

Afyonkarahisar Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz “Aktüerya” konulu meslek içi eğitim semineri, Av. Sema Güleç Uçakhan tarafından verildi. Seminerde 60 meslektaşımıza eğitim hizmeti sunuldu.

Fotoğraflar için tıklayınız

Amasya Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz “CMK Uygulamaları” konulu meslek içi eğitim semineri, TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Turgay Demirci’nin sorumluluğunda Doç. Dr. Hasan Sınar ve Av. Turgay Demirci tarafından verildi.

Amasya Barosu Başkanı Av. Ahmet Melik Derindere ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı seminere meslektaşlarımızın yanı sıra kolluk görevlileri de ilgi gösterdi.

Fotoğraflar için tıklayınız

Çorum Barosu’nun ev sahipliğinde ve TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Refik Moral’ın sorumluluğunda gerçekleştirdiğimiz “İstinaf” seminerinde; Prof. Dr. Ali Kemal Yıldız “CMK İstinaf”, Dr. Öğr. Üyesi Abdurrahman Kavasoğlu “HMK İstinaf” ve Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Akif Bardakçı “İYUK İstinaf” başlıkları altında sunum yaptı.

Çorum Barosu Başkanı Av. Kenan Yaşar, Yönetim Kurulu üyeleri ve TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Altan Akpınar'ın da katıldığı seminerde 120 meslektaşımıza eğitim hizmeti sunuldu.

Meslektaşlarımızın ilgiyle takip ettiği seminerde Av. Refik Moral, TBB-TEV iş birliğiyle, lisans düzeyinde hukuk eğitimi gören ihtiyaç sahibi öğrencilere destek sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Hukukçunun Eğitimi, Toplumun Geleceği” projesine ilişkin olarak bir bilgilendirme yaptı. Katılımcılar 6717’ye SMS atarak, projeye destek verdi.

Fotoğraflar için tıklayınız

Hatay Barosu’nun ev sahipliğinde, İskenderun’da gerçekleştirdiğimiz “Çocuk Adalet Sistemi ve Çocuk Yargılaması” konulu meslek içi eğitim semineri, meslektaşlarımızın geniş katılımıyla yapıldı.

TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Serpil Özok’un sorumluluğundaki seminer, Av. Murat Aydın ve Av. Seda Akço tarafından verildi.

Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez ve Başkan Yardımcısı Av. Sevinç Çakıcı’nın da katıldığı seminerde 130 meslektaşımıza eğitim hizmeti sunuldu.

Fotoğraflar için tıklayınız

Kilis Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz “İstinaf” konulu meslek içi eğitim seminerinde, Prof. Dr. Zehreddin Aslan “İYUK İstinaf”, Av. Ahmet Barut “HMK İstinaf” başlıkları altında sunum yaptı.

TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Rüstem Kadri Septiroğlu’nun sorumluluğundaki seminere, Kilis Barosu Başkanı Av. Mehmet Taşçı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile 61 meslektaşımız katıldı.

Fotoğraflar için tıklayınız

Siirt Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz “CMK Uygulamaları” konulu meslek içi eğitim semineri, TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Halit Advan’ın sorumluluğunda, Doç. Dr. Mehmet Emin Alşahin ve Av. Volkan Bahadır tarafından verildi.

Siirt Barosu Başkanı Av. Nizam Dilek ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı seminerde 76 meslektaşımıza eğitim hizmeti sunuldu.

Fotoğraflar için tıklayınız