Rize, Adana, Burdur, Denizli, Düzce, Manisa, Yozgat ve Zonguldak barolarına meslek içi eğitim seminerleri verildi

3.11.2019

Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi Meslek İçi Eğitim Programı kapsamında; 1 Kasım 2019 Cuma günü Rize, 2 Kasım 2019 Cumartesi günü Adana, Burdur, Denizli, Düzce, Manisa, Yozgat, Zonguldak olmak üzere 8 baroya seminerler verildi.

Adana Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz “Aile Hukuku” konulu meslek içi eğitim semineri, TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Selen Berna Ünlüatlı’nın sorumluluğunda, Ankara BAM Üyesi ve Türkiye Adalet Akademisi Öğretim Görevlisi Hakim Zeynep Kurnaz tarafından verildi.

Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı seminerde 500 meslektaşımıza eğitim hizmeti sunuldu.

Fotoğraflar için tıklayınız

Burdur Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz “Sözleşme Hazırlama ve İnceleme Teknikleri” konulu meslek içi eğitim semineri, TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Reşit Durukan’ın sorumluluğunda, Doç. Dr. Umut Yeniocak tarafından verildi.

Burdur Barosu Başkanı Av. Ramazan Gedik ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı seminerde 97 meslektaşımıza eğitim hizmeti sunuldu.

Fotoğraflar için tıklayınız

Denizli Barosu’nun ev sahipliği yaptığı “İstinaf” konulu meslek içi eğitim seminerimiz, TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Rüstem Kadri Septioğlu’nun sorumluluğunda gerçekleştirildi. Seminerde “CMK – İstinaf” başlığı altında Prof. Dr. Ayşe Nuhoğlu, “İYUK – İstinaf” başlığı altında Prof. Dr. Zehreddin Aslan ve “HMK – İstinaf” başlığı altında Av. Ahmet Barut sunum yaptı.

Denizli Barosu Başkanı Av. Müjdat İlhan ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı seminerde 531 meslektaşımıza eğitim hizmeti sunuldu.

Fotoğraflar için tıklayınız

Düzce Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz “İş Hukuku” seminerinde, işçi alacakları ve işe iade davaları ele alındı. TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Cumhur Arıkan’ın sorumluluğundaki semineri, Öğr. Gör. Fatma Berfu Güler ile Av. Şevket Güney Bigat verdi.

Düzce Barosu Başkanı Av. Azade Ay ve Yönetim Kurulu üyelerinin yan ısıra Düzce Adliyesi İş Mahkemesi Yargıcının da katıldığı seminerde 48 meslektaşımıza eğitim verildi.

Fotoğraflar için tıklayınız

Manisa Barosu’nun ev sahipliği yaptığı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” seminerinde, “kanuni yükümlülükler ve yasal uyum süreçleri ile Verbis kayıt” ele alındı. TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Atalay Aksay’ın sorumluluğunda gerçekleştirilen semineri, Av. Sercan Altunordu, Av. Mustafa Yolcu ve Yazılım Uzmanı Orhan Bilgin verdi.

Manisa Barosu Başkanı Av. Ali Arslan ve Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu seminere, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ahmet Şakir Uzun da katıldı. Seminerde 220 meslektaşımıza eğitim hizmeti sunuldu.

Fotoğraflar için tıklayınız

Rize Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz “Kamulaştırma Hukuku” konulu meslek içi eğitim semineri, TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Rüstem Kadri Septioğlu’nun sorumluluğunda, Dr. Öğr. Üyesi Akif Bardakçı tarafından verildi. Rize Barosu Başkanı Av. Ümit Peçe ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı seminerde 45 meslektaşımıza eğitim hizmeti sunuldu.

Fotoğraflar için tıklayınız

Yozgat Barosu’nun ev sahipliği yaptığı “Aile Hukuku” seminerinde, boşanma ve mal rejimi konuları ele alındı. TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Sema Aksoy’un sorumluluğundaki semineri Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Şahin ve Av. Rabia Balkanlı verdi.

Yozgat Barosu Başkanı Av. Mehmet Şimşek ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı seminere avukat meslektaşlarımızın yanı sıra aile hakimleri de katıldı.

144 meslektaşımıza eğitim hizmeti sunulan seminerde Av. Sema Aksoy, TBB-TEV iş birliğiyle, lisans düzeyinde hukuk eğitimi gören öğrencilere destek sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Hukukçunun Eğitimi, Toplumun Geleceği” projesine ilişkin olarak bir bilgilendirme yaptı.

Fotoğraflar için tıklayınız 

Zonguldak Barosu’nun ev sahiplinde gerçekleştirdiğimiz “Eşler Arasında Mal Rejimi ve Tasfiye” konulu meslek içi eğitim semineri, TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Şadan Tutumlu’nun sorumluluğunda, Yargıtay 8. Hukuk Dairesi Üyesi Nadir Meral tarafından verildi.

Zonguldak Barosu Başkanı Av. Özel Eroğlu ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı seminerde 65 meslektaşımıza eğitim hizmeti sunuldu.

Fotoğraflar için tıklayınız