TBB Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması Bölge Birincileri Belirlendi

7.05.2018

Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi tarafından avukat stajyerleri arasında düzenlenen 2018 yılı Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması'nın ilk aşaması olan Bölge Elemeleri, 48 baronun katılımıyla 05-06 Mayıs 2018 tarihlerinde, sekiz coğrafi bölgede eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Bölge birincileri, Eylül ayında Ankara’da yapılacak finalde Türkiye derecesi için yarışacak.

İki gün süren bölge elemeleri, TBB Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Başkanı Av. Ünsal Toker’in Ege Bölgesi’nden, tüm bölgelere hitaben yaptığı konuşmayla başladı.

Fotoğraflar için tıklayınız

MARMARA BÖLGESİ BİRİNCİSİ TEKİRDAĞ BAROSU

Marmara Bölgesi’nde, Tekirdağ Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen; Balıkesir, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, İstanbul, Sakarya, Yalova ve Tekirdağ barolarının katılımıyla gerçekleştirilen TBB Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’nda bölge birinciliğini Tekirdağ Barosu alırken Balıkesir Barosu da ikinci oldu.

TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu üyeleri Av. Can Tekin ve Av. Veysel Kırıcı’nın yarışma kurulu olarak sorumluluğunda gerçekleştirilen yarışmanın jürisinde Doç, Dr. Devrim Aydın, Ankara Cumhuriyet Savcısı Veli Güney ve Av. Murat Çekiç yer aldı.

EGE BÖLGESİ BİRİNCİSİ İZMİR BAROSU

Ege Bölgesi’nde Muğla Barosu’nun ev sahipliğinde; Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa ve Muğla barolarının yarıştığı TBB Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’nda bölge birinciliğini İzmir Barosu aldı. Yarışmada Muğla Barosu ikinci, Denizli Barosu üçüncü oldu.

TBB Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Başkanı Av. Ünsal Toker’in katılımıyla; TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu üyeleri Av. Halit Advan ve Av. Sema Aksoy’un yarışma kurulu olarak sorumluluğunda gerçekleştirilen yarışmanın jürisinde Doç. Dr. Sinan Altunç, Hakim Halis Gümüşoğlu ve Av. Alim Mert yer aldı.

AKDENİZ BÖLGESİ BİRİNCİSİ ADANA BAROSU

Akdeniz Bölgesinde; Hatay Barosu’nun ev sahipliğinde, Adana, Antalya, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin ve Osmaniye barolarının katılımıyla gerçekleştirilen TBB Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’nda bölge birinciliğini Adana Barosu aldı. Yarışmada Kahramanmaraş Barosu ikinci, Hatay Barosu üçüncü oldu.

TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Rüstem Kadri Septioğlu ile Av. Fatih Deniz Alaaddinoğlu’nun yarışma kurulu olarak sorumluluğunda gerçekleştirilen yarışmanın jürisinde Dr. Fahri Gökçen Taner, Av. Fadıl Ünal ve Hakim Murat Aydın yer aldı.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ BİRİNCİSİ ESKİŞEHİR BAROSU

İç Anadolu Bölgesi’nde Eskişehir Barosu’nun ev sahipliğinde; Aksaray, Ankara, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Eskişehir ve Sivas barolarının katılımıyla gerçekleştirilen TBB Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’nda bölge birinciliğini Eskişehir Barosu aldı. Yarışmada, Konya Barosu ikinci, Aksaray Barosu üçüncü oldu.

TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Atalay Aksay ve Av. Recep Adıgüzel’in yarışma kurulu olarak sorumluluğunda gerçekleştirilen yarışmanın jürisinde Doç. Dr. Güçlü Akyürek, Av. Dr. Salih Oktar ve Askeri Yargıtay Onursal Başkanı Fahrettin Demirağ yer aldı.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ BİRİNCİSİ KASTAMONU BAROSU

Batı Karadeniz Bölgesi’nde Çorum Barosu’nun ev sahipliğinde; Amasya, Bartın, Zonguldak, Kastamonu, Karabük, Düzce ve Çorum barolarının katılımıyla gerçekleştirilen TBB Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’nda bölge birinciliğini Kastamonu Barosu aldı. Yarışmada Amasya Barosu ikinci, Zonguldak Barosu üçüncü oldu.

TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu üyeleri Av. Turgay Demirci ve Av. M. Şeref Kısacık’ın yarışma kurulu olarak sorumluluğunda gerçekleştirilen yarışmanın jürisinde Doç. Dr. Hasan Sınar, Emekli Hakim Özcan Güven ve Av. Dr. Savaş Özdağ yer aldı.

DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ BİRİNCİSİ TRABZON BAROSU

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Giresun Barosu’nun ev sahipliğinde Samsun, Ordu, Trabzon, Rize, Giresun barolarının katılımıyla gerçekleştirilen TBB Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’nda bölge birinciliğini Trabzon Barosu aldı. Yarışmada Ordu Barosu ikinci, Giresun Barosu üçüncü oldu.

TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu üyeleri Av. Cumhur Arıkan ve Av. Reşit Durukan’ın yarışma kurulu olarak sorumluluğunda gerçekleştirilen yarışmanın jürisinde; Doç. Dr. Zeynel Temel Kangal, Emekli Hakim Mehmet Güneşgörmez ve Av. Muzaffer Değirmenci yer aldı.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ BİRİNCİSİ KARS BAROSU

Doğu Anadolu Bölgesi’nde Van Barosu’nun ev sahipliğinde; Bitlis, Erzurum, Kars-Ardahan ve Van barolarının katılımıyla gerçekleştirilen TBB Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’nda bölge birinciliğini Kars Barosu aldı. Yarışmada Van Barosu ikinci, Erzurum Barosu üçüncü oldu.

TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Sinem Hacıeminoğlu ve İstanbul Barosu SEM Sorumlusu Nevzat Aydın’ın yarışma kurulu olarak sorumluluğunda gerçekleştirilen yarışmanın jürisi Prof. Dr. Hamide Zafer, Emekli Savcı Kazım Özok ve Av. Dr. Ali Pehlivan’dan oluştu.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ BİRİNCİSİ DİYARBAKIR BAROSU

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Gaziantep Barosu’nun ev sahipliğinde; Batman, Diyarbakır, Gaziantep ve Mardin barolarının katılımıyla gerçekleştirilen TBB Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’nda bölge birinciliğini Diyarbakır Barosu aldı. Yarışmada Mardin Barosu ikinci, Gaziantep Barosu üçüncü oldu.

TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu üyeleri Av. Serpil Özok ve Av. Selen Berna Ünlüatlı’nın yarışma kurulu olarak sorumluluğunda gerçekleştirilen yarışmanın jürisi Av. Ziya Yalaz, Av. Vehbi Kahveci ve Emekli Askeri Hakim İlter Aksoylu’dan oluştu.