BALIKESİR, TRABZON VE UŞAK BAROLARINA MESLEK İÇİ EĞİTİM SEMİNERLERİ VERİLDİ

12.11.2017

TBB Eğitim Merkezi Meslek İçi Eğitim Çalışmaları kapsamında, 11 Kasım 2017 Cumartesi günü; Balıkesir, Trabzon ve Uşak barolarına mensup avukatlara eğitim verildi.

Balıkesir Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Trafik Kazalarında Sigorta Davaları” konulu meslek içi eğitim semineri TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Halit Advan’ın sorumluluğunda; Sigorta Tahkim Hakemi Av. Abdullatif İsmet Demirağ, Tazminat Uzmanı Çelik Ahmet Çelik ve Bilirkişi Yaşar Başkaya tarafından verildi. Balıkesir Barosu Başkanı Av. Erol Kayabay ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı seminerde 176 meslektaşımıza eğitim hizmeti sunuldu.

Trabzon Barosu’nun ev sahipliğinde düzenlenen “Aile Hukuku ve Mal Rejimleri” konulu meslek içi eğitim semineri meslektaşlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Serpil Özok’un sorumluluğunda, Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Uğur Gençcan ve Av. Ayça Özdoğan tarafından verilen seminere Trabzon Barosu Başkanı Av. Sibel Suiçmez ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra yargıç ve akademisyenler de katıldı. Seminerde 162 meslektaşımıza eğitim hizmeti sunuldu.

Uşak Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen “CMK – HMK – İYUK İstinaf” konulu meslek içi eğitim semineri, TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Can Tekin’in sorumluluğunda, Prof. Dr. Ali Kemal Yıldız, Prof. Dr. Zehreddin Aslan ve Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman Kavasoğlu tarafından verildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına özel olarak düzenlenen sahne tasarımı önünde gerçekleştirilen seminere Uşak Barosu Başkanı Av. Gürcan Sağcan ve Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı. Seminerde 105 meslektaşımıza eğitim verildi.