TBB BAŞKANI AV. PROF. DR METİN FEYZİOĞLU: EĞİTİM MERKEZİ YÜZ AKIMIZ

20.07.2017

Türkiye Barolar Birliği 34. Olağan Genel Kurulu’nun ardından yenilenen TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu görevine başladı.

Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda TBB Başkan Yardımcısı Av. Ünsal Toker’in Başkanlığında; Av. Refik Moral, Av. M. Şeref Kısacık, Av. Cumhur Arıkan, Av. Cumhur Tutyol, Av. Sema Aksoy, Av. Turgay Demirci, Av. Halit Advan, Av. Serpil Özok, Av. R. Kadri Septioğlu, Av. Sinem Hacıemiroğlu, Av. Can Tekin, Av. Selen Berna Ünlüatlı, Av. Atalay Aksay, Av. Veysel Kırıcı’dan oluşan TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu ilk toplantısını Ankara’da gerçekleştirdi. 

Toplantıya katılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, açılışta yaptığı konuşmada, Eğitim Merkezi’nin TBB’nin yüz akı olduğunu söyleyerek, “Bayrağı her yıl daha yukarıya taşıyoruz. İşimiz zor çünkü kendimizle yarışıyoruz” dedi.

Yürütme Kurulu üyelerini kutlayarak yeni görevlerinde başarılar dileyen Feyzioğlu, TBB önceki Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Başkanı Av. Berra Besler’e ve önceki Yürütme Kurulu üyelerine de gıyaplarında teşekkür ederek, onların tecrübelerinden de her zaman yararlanacaklarını ifade etti.

Feyzioğlu’nun açış konuşmasından sonra TBB Başkan Yardımcısı Av. Ünsal Toker’in Başkanlığında devam eden toplantıda ilk olarak görev paylaşımı yapıldı. Bu çerçevede Av. Cumhur Arıkan TBB Eğitim Merkezi Başkan Yardımcılığına, Av. Veysel Kırıcı Genel Sekreterliğe ve Av. M. Şeref Kısacık da Sayman üyeliğe seçildi.

Toplantıda Barolardan gelen eğitim talepleri değerlendirilerek, Adli Tatil sonrasında başlayacak olan eğitim programı üzerinde çalışıldı.