Av. Berra Besler: Bu Anayasa Değişikliğinden “Güçlü Türkiye” ummak bir yanılgıdan ibarettir.

6.02.2017

TBB Eğitim Merkezi Meslek İçi Eğitim çalışmaları kapsamında, Aydın, Erzurum, Muğla, Sivas ve Yozgat barolarının ev sahipliğinde düzenlenen meslek içi eğitim seminerleri, 4-5 Şubat 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Aydın Barosu’nun ev sahipliğinde düzenlenen,  “CMK Uygulamaları” konulu meslek içi eğitim semineri, 4-5 Şubat 2017 tarihlerinde, TBB Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Başkanı Av. Berra Besler’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Açış konuşmalarını Av. Berra Besler ile Aydın Barosu Başkanı Av. Gökhan Bozkurt’un yaptığı seminer; Yargıtay Onursal Başkanı Fahrettin Demirağ, Prof. Dr. Feridun Yenisey, Prof. Dr. Bahri Öztürk, Prof. Dr. Timur Demirbaş, Prof. Dr. Mustafa Ruhan Erdem, Prof. Dr. Durmuş Tezcan, Av. Rifat Çulha ve Av. Dr. Salih Oktar tarafından verildi. Meslektaşlarımızın büyük ilgi gösterdiği ve sorumluluğunu TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu üyeleri Av. Rifat Çulha ile Av. Rüstem Kadri Septioğlu’nun üstlendiği seminerde 142 meslektaşımıza eğitim hizmeti sunuldu. 

Açış konuşmasında, ülke gündemini işgal eden ve toplumda kamplaşmalara neden olan tartışmaların her geçen gün daha da büyüdüğüne dikkat çeken TBB Başkan Yardımcısı ve Eğitim Merkezi Başkanı Av. Berra Besler, Anayasa Değişikline değinerek, “Denge ve denetim mekanizmalarına son vererek devletin varlığını ve geleceğini tek bir kişinin insaf ve kabiliyetine teslim etmeyi öngören bu değişiklikten ‘Güçlü Türkiye’ ummak, telafisi mümkün olmayan bir yanılgıdan ibarettir. Bu büyük yanılgı, değişikliğin mimarları da dahil olmak üzere hepimizin geleceği için risktir” diye konuştu.

Av. Berra Besler’in konuşma metni için tıklayınız.

Erzurum Barosu’nun ev sahipliğinde, 4 Şubat 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilen “Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru” konulu meslek içi eğitim semineri, TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Can Tekin’in sorumluluğunda; Prof. Dr. Korkut Kanadoğlu, AYM Raportörü Serhat Mahmutoğlu ve Av. Ayhan Candan tarafından verildi.

Muğla Barosu’nun ev sahipliğinde, 4 Şubat 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilen “Kat Mülkiyeti Hukuku” konulu meslek içi eğitim semineri, TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. M. Şeref Kısacık’ın sorumluluğunda; Prof. Dr. Etem Saba Özmen, Yargıtay Hukuk Dairesi Onursal Başkanı Mahir Ersin Germeç ve Av. M. Şeref Kısacık tarafından verildi. Muğla Barosu Başkanı Av. Cumhur Uzun ve Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı seminerde 90 meslektaşımıza eğitim hizmeti sunuldu.

Sivas Barosu’nun ev sahipliğinde, 4 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilen “Aile Hukuku ve Mal Rejimleri” konulu meslek içi eğitim semineri, TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Fatih Deniz Alaeddinoğlu’nun sorumluluğunda, Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Uğur Gençcan tarafından verildi.

Yozgat Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen “CMK - HMK İstinaf” konulu meslek içi eğitim semineri, TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Av. Serpil Özok’un sorumluluğunda; Yrd. Doç. Dr. Hakan Kızılarslan, Av. Kazım Özok ve Ankara Ticaret Mahkemesi Başkanı İlker Koçyiğit tarafından verildi. Yozgat Barosu Başkanı Av. Mehmet Şimşek ve Yönetim Kurulu üyeleri ile TBB Disiplin Kurulu Üyesi Av. Ruhi Bacanlı’nın da katıldığı seminerde 80 meslektaşımıza eğitim hizmeti sunuldu.